Biuletyn Informacji Publicznej Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Trzciance
Telefon 67 216 32 87 Email sekretariat@zstrzcianka.pl WCAG
erasmus logo
Erasmus+

Erasmus+ w trzcianeckiej Sienkiewiczówce – zakończona I część projektu!

erasmus logoDzięki wsparciu funduszy europejskich młodzież Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Trzciance mogła sprawdzić swoje umiejętności zawodowe i językowe pracując w najlepszych hotelach i restauracjach w Walencji. Praktyki zagraniczne w Hiszpanii zaplanowane zostały na marzec 2020.

Niestety, z powodu pandemii koronawirusa, zamiast całego miesiąca – uczniowie odbyli dwutygodniowe, ale bardzo udane i owocne praktyki w tym atrakcyjnym śródziemnomorskim kurorcie. Młodzież wracała z żalem, ale cało i zdrowo, i to z najlepszymi wspomnieniami.

kolaż Erasmus+

Trudno było się żegnać z Walencją, bo czekało tam jeszcze wiele ciekawych doświadczeń, ale przed nami jeszcze druga część projektu. Jeśli sytuacja epidemiologiczna na świecie poprawi się – to w przyszłym roku w marcu wrócimy do Hiszpanii po nowe wrażenia. A póki co – młodzież odbiera zaświadczenia o odbytych praktykach – „Europasy” już czekają – drzwi do europejskich miejsc pracy otwarte!

europass

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować panu staroście i jego pracownikom za pomoc w organizacji powrotu młodzieży do Polski. Dziękujemy też bardzo panu Marcinowi Semenowiczowi -właścicielowi firmy transportowej, pani Małgorzacie Frejus z biura podróży „Margotravel” i wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wspierali nas czynem i dobrym słowem!

Lidia Górniak, Magdalena Ignasińska