Biuletyn Informacji Publicznej Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Trzciance
Telefon 67 216 32 87 Email sekretariat@zstrzcianka.pl WCAG
Tydzień profilaktyki
Wydarzenia

Tydzień profilaktyki

W dniu 11 czerwca gościliśmy p. Beatę Wołk, która wprowadziła nas w tajniki nordic walking. Pani Beata jest najbardziej aktywną popularyzatorką tej formy aktywności – dzięki niej mogliśmy poznaliśmy tajniki tej dyscypliny sportu.
Kolejnego dnia  odbyły się warsztaty na temat stresu. Dowiedzieliśmy się, czy stres jest potrzebny, jakie są jego pozytywne oblicza oraz jak sobie z nim radzić…?
Uczennice pod okiem pani Agnieszki Kuszyńskiej wyczarowały najsmaczniejsze na świecie ciasto marchewkowe i ciasteczka na bazie płatków owsianych i jaglanych z dodatkiem banana, żurawiny, orzechów włoskich, sezamu, jabłka z cynamonem. Te zdrowe wypieki były poczęstunkiem dla uczniów naszej szkoły, zwłaszcza tych rywalizujących w konkurencjach przygotowanych przez internacką brać. Sportowe przerwy przyciągnęły samych MISTRZÓW, którzy mogli ze sobą rywalizować. Konkurencje odbywały się podczas przerw międzylekcyjnych, a do zdobycia było wiele ciekawych nagród.
W trakcie tego tygodnia odwiedziła nas Pani Grażyna Libron z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Czarnkowie. Podczas spotkań z uczniami poruszono wiele ważnych tematów, takich jak profilaktyka nowotworów skóry i nowotworów piersi, profilaktyka boreliozy. Wykonywano pomiary zawartości w ciele wody i tkanki tłuszczowej oraz przy użyciu smokolajzera mierzono zawartość dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu.


      v