Biuletyn Informacji Publicznej Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Trzciance
Telefon 67 216 32 87 Email sekretariat@zstrzcianka.pl WCAG

Erasmus+

Nasza szkoła od kilku lata bierze czynny udział w kolejnych edycjach unijnego programu dla uczniów i nauczycieli Erasmus+. Dzięki niemu uczniowie naszej szkoły na przestrzeni kilku lat skorzystali z możliwości odbycia stażu zawodowego za granicą, połączonego z praktyczną nauką języka obcego: W styczniu 2017 r. wyjechała pierwsza dziesięcioosobowa grupa młodzieży do Niemiec, do Lipska . W lipcu 2017 r. dwie grupy uczniów naszej szkoły odbywały staże w ramach programu Erasmus+: osiem osób w Niemczech w Hamburgu, i siedem osób we Włoszech na Sycylii.

W styczniu 2018 r. wyjechała kolejna dziesięcioosobowa grupa uczniów do Niemiec, do Lipska.
Decyzja o wzięciu udziału w programie była kusząca : dzięki pozyskanym środkom finansowym od Unii Europejskiej uczniowie mają zapewniony bezpłatny transport, wyżywienie, zakwaterowanie na miejscu, dostają kieszonkowe oraz uczestniczą w dodatkowym kursie języka obcego. Nie jest to jednak decyzja łatwa! Wymaga od młodych ludzi samodzielności, umiejętności odnalezienia się w zupełnie nowym środowisku zawodowym w obcym kraju oraz pokonania naturalnych jeszcze na tym etapie edukacji barier językowych.

W marcu br. kolejna grupa 16 uczniów wyjechała do Walencji w Hiszpanii, oni również skorzystali z pełnego dofinansowania UE wyjazdu i praktyk zawodowych. Co prawda pobyt ze względu na ogólnoświatową pandemię uległ skróceniu, ale to czego się nauczyli na praktykach i co zobaczyli w czasie wolnym zapamiętają na długie lata. Zdjęcia z pobytu dostępne są na stronie FB szkoły tutaj i tutaj

Zobacz również